Dubai Vize Başvurusu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Dubai vizesi başvurusu kaç günde sonuçlanır?

Dubai Vizesi başvurunuz, başvuru sahibi ile ilgili güvenlik açısından olumsuz bir durum olmaması hâlinde; Bayram ve Yılbaşı gibi özel dönemler ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin resmi tatil günleri (Cuma, Cumartesi) haricinde, işleme alındığı andan itibaren ortalama 72 saat içerisinde (3 B.A.E. İş Günü) sonuçlanmaktadır. Ekspres olarak yapılan başvurularda bu süre 2 ile 10 saat arasındadır.

Bu süre; başvuru sahibinin güvenlik incelemesine göre daha da kısalabileceği gibi daha da uzayabilmektedir. Örneğin daha önce Birleşik Arap Emirlikleri’nde sizinle aynı İsim ve Soyismini taşıyan bir kişi vize ihlâlinde bulunmuşsa, bir suç işlemişse, bir olaya karışmışsa, sizin konuyla hiçbir ilginiz olmamasına rağmen vize başvurunuz bir süre daha güvenlik birimi tarafından detaylı incelenebilir ve en kısa sürede sonuçlandırılır.

Genel olarak bir Dubai vize başvurusunun sonuçlanma süresi ortalama olarak 3 Dubai iş günüdür.

Başvuru sahibinin güvenlik soruşturmasıyla ilgili olarak; ortalama süreyi geçmesine râğmen hâlâ sonuçlanmamış başvurular olabilmektedir. Başvurunuz ile ilgili her türlü gelişme tarafınıza E-Posta ve SMS ile anlık olarak bildirilmektedir. Tarafınıza aktarılan yeni bir gelişme (E-Posta / SMS) olmamış ise, başvurunuz ile ilgili bir ilerleme de yoktur ve her şey olağan sürecinde devam etmektedir.

Hangi tür pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundadır?

Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) ve Siyah (Diplomatik) pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Birleşik Arap Emirlikleri’ne girişinde herhangi bir vize talep edilmemektedir. Ancak Bordo (Umumi) pasaport sahiplerinin Dubai’ye girişlerinde Birleşik Arap Emirlikleri vizesine sahip olmaları gerekmektedir.

Kaç çeşit vize türü vardır?

Dubai Vize Türleri 2 ana başlıkta incelenmektedir.

 • Turistik & Ticari & Ziyaret Amaçlı Verilen Vizeler

  • 30 Günlük (Tek Girişli) Turistik Vize
  • 30 Günlük (Çok Girişli) Turistik Vize
  • 90 Günlük (Tek Girişli) Turistik Vize
  • 90 Günlük (Çok Girişli) Turistik Vize
 • Oturum & Çalışma & Eğitim Amaçlı Verilen Vizeler

  • 6 Aylık (Sınırsız Girişli) Vize
  • 1 Yıllık (Sınırsız Girişli) Vize
Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) Vize başvurum hangi durumlarda ONAYLANMAMA riski taşımaktadır?
 • Daha önce vize ihlâlinde bulunmuşsanız (kalış sürenizi aşmışsanız veya yetkili merciler tarafından zorla çıkartılmışsanız) ek bir güvenlik soruşturmasına tabii tutulursunuz. Bu süreç yaklaşık 10-15 iş gününe kadar uzayabilmektedir. Sürecin sonunda vizeniz onaylanmama riskine sahiptir.
 • Bir önceki Dubai seyahatinizde, Birleşik Arap Emirlikleri’nde 20 (yirmi) gün veya daha fazla sürede kalış yaptıysanız, tekrar Dubai vizesine başvuru yapabilmeniz için; Birleşik Arap Emirlikleri’nden çıkış yaptığınız tarihten itibaren 31 gün geçmiş olması gerekmektedir.
 • 25 yaş altı bekâr bayanlar, aileleri yanında olmaksızın yalnız başına veya arkadaşlarıyla birlikte seyahat edecekleri zaman ek bir güvenlik incelemesine tabi tutulabilir ve vize başvuruları onaylanma riski taşıyabilir.
 • 65 yaş üstü kişiler, yalnız veya kendileri gibi 65 yaş üzerindeki başka bir aile bireyiyle veyahut ailesinden olmayan başka bir kişi ile seyahat edecekleri zaman ek güvenlik soruşturmasına tabii tutulabilirler ve vize başvuruları onaylanmama riski içerebilir. Bu durumla karşılaşılmaması adına 65 yaş altı aile bireylerinden birisiyle seyahat etmeleri ve bu kişi için de vize başvurusu yapılması tavsiye edilmektedir.
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasına rağmen, doğum yeri Afganistan, Filistin, Irak, Lübnan, Suriye, Tunus, Yemen ülkelerinden herhangi birisi olan kişiler, ek güvenlik incelemesine tabii tutulacak olup, inceleme sürecinde bu kişilerden ek belgeler talep edilebilir ve vize başvurusu olumsuz sonuçlanma riski taşıyabilir.
Vizem onaylanmadığı takdirde başvuru ücretim iade edilir mi?

Vize başvurunuzu onaylamak veya reddetmek, Dubai İkamet ve Yabancılar Genel Müdürlüğü’nün (DNRD) takdirinde olmakla birlikte, başvuru sahiplerinin ihtimal dahilindeki herhangi bir mağduriyetini en aza indirebilmek adına 30 Günlük Tek Girişli ve Ekspres vize başvuru türlerinde, şartları karşılamanız durumunda başvuru merkezimiz tarafından ücret iade politikası uygulanmaktadır. Bu politika pandemi koşulları sebebiyle askıya alınabilir. Lütfen başvurunuzu gerçekleştirmeden önce okuyup onaylayacağınız hizmet sözleşmesini kontrol ediniz. Ücret iade politikası yürürlükte ise bu sözleşmede yer alacaktır. Aksi hâlde herhangi bir ücret iadesi söz konusu olmamaktadır.

Başvuru saati kısıtlaması var mıdır?

Hayır. www.dubaivizesi.com.tr üzerinden 7 gün 24 saat kesintisiz başvuru yapabilir, başvuru durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

Başvuru ücretini ne şekilde ödeyebilirim?

Ödemenizi Banka Hesaplarımıza yatırmak suretiyle veya kredi kartınız ile sitemiz üzerinden online ödeme gerçekleştirerek tamamlayabilirsiniz.

18 yaşından küçük kişiler vize alabilirler mi?

18 yaşından küçük vatandaşlarımız Dubai Vizesi alabilirler. Ancak öncelikle 18 yaş altı çocuğun 1. dereceden yakınları arasından 18 yaşından büyük bir yakınının (anne, baba, ağabey, abla) ya da çocuğun resmi sorumlusunun vize başvurusu yapılmalıdır. Okul gezilerinde ise çocuktan sorumlu öğretmenin (okuldan alınan antetli ve resmi yazı eşliğinde) başvurusunun yapılmış olması gerekmektedir.

Vize başvurusunun sonuçlanma süresi ne kadardır?

Cuma ve Cumartesi günleri Birleşik Arap Emirlikleri’nin resmi tatil günleridir. Tüm başvuruların bu bilinçte yapılması tavsiye edilir. İnceleme süresi Cuma ve Cumartesi günlerine tekabül etmeyen başvurularınız ortalama 72 saat içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre ortalama bir süre olup, herhangi bir kesinlik teşkil etmemektedir. Bayram ve yılbaşı gibi yoğun dönemler ile Birleşik Arap Emirlikleri’nin resmi tatil günlerinde bu uzayabilmektedir.

Onaylanan vizem pasaportuma işlenir mi?

Hayır. Birleşik Arap Emirlikleri vizesi elektronik ortamda online olarak oluşturulan bir vize olduğu için pasaportunuza işlenmez. Vizeniz tarafınıza E-Posta yoluyla gönderilir. Siz de onaylanan vizenizin çıktısını alarak pasaportunuzun arasında saklamalı ve ülke girişinde pasaport polisine pasaportunuzu ve A4 sayfasına yazdırmış olduğunuz vizenizi göstermelisiniz.

Belirli bir havayolu ile seyahat etme zorunluluğum var mıdır?

Hayır. www.dubaivizesi.com.tr üzerinden alınan vizeleriniz ile istediğiniz havayolu şirketi ile uçuşunuzu gerçekleştirebilir, Dubai’ye (Birleşik Arap Emirlikleri) giriş yapabilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri – BAE (United Arap Emirates – UAE) vizesi nerelerde geçerlilik taşımaktadır?

Birleşik Arap Emirlikleri – Dubai vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı tüm emirliklerde (Abu Dhabi, Ajman, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah, Umm al-Quwain) geçerlidir.

Birleşik Arap Emirlikleri vizesinin geçerlilik süresi ne kadardır?

Birleşik Arap Emirlikleri vizesi onaylandığı tarihten itibaren 58 gün süreyle aktiftir. Bu aktiflik süresi içerisinde giriş yaptığınız tarihten itibaren ise; 30 günlük vizeler için 29 gün, 90 günlük vizeler için 89 gün geçerlilik süresi taşımaktadır. Yani vizeniz onaylandığı andan itibaren 58 gün içerisinde Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş yapmazsanız vizeniz iptal olur. Örneğin vizenizin onay tarihinden sonraki 57. Gün giriş yaparsanız, vize türünüze göre 29 gün veya 89 gün kalış hakkınız bulunur. Burada belirtilen 58 gün, onay tarihinden itibaren Birleşik Arap Emirlikleri’ne girmeniz için gereken süredir. 29 gün veya 89 gün ise, Birleşik Arap Emirlikleri’ne girişinizden sonra vizenizin geçerlilik süresini ifade eder.

29 günlük (veya 89 günlük) kalış süremi aştığımda nasıl bir durumla karşı karşıya kalırım?

Almış olduğunuz vize türüne göre, 30 günlük vizeler için 29 günlük kalış sürenizi, 90 günlük vizeler için 89 günlük kalış sürenizi aştığınız zaman Mark Turizm İnş. Gıda Dan. ve Org. Tic. Ltd. Şti. (www.dubaivizesi.com.tr) Dubai İkamet ve Yabancılar Genel Müdürlüğü (DNRD) tarafından 3.500 USD (Amerikan Doları) ihlâl cezasına çarptırılacak olup, rücu eden bu ceza Mark Turizm İnş. Gıda Dan. ve Org. Tic. Ltd. Şti. tarafından vize başvurusunda bulunan kişiye rücu edilecektir.

Vizem onaylandı, ancak pasaportumu kaybettim ve yeniledim. Bu durumda ne yapmalıyım?

Birleşik Arap Emirlikleri vizeniz onaylanırken Pasaport Numaranıza göre düzenlenmektedir. Bu durumda pasaport numaranız değiştiğinden dolayı vizeniz ile yeni pasaportunuz arasında ilişki kurulamayacağı için tekrar vize başvurusunda bulunmanız gereklidir.

Pasaportumda İsrail Giriş/Çıkış kaşesi mevcut. Bu durum Birleşik Arap Emirlikleri’ne girerken sorun teşkil eder mi?

Birleşik Arap Emirlikleri vizeniz onaylanırken Pasaportunuzdaki tüm sayfalar yerine sadece pasaport ana sayfası kontrol edildiği için İsrail’e giriş çıkış kaşeniz onay aşamasında fark edilmez. Vizenizin bu sebeple onaylanmaması gibi bir durum yoktur. Ancak Birleşik Arap Emirlikleri’ne girişiniz esnasında pasaportunuzu pasaport polisine sunduğunuz zaman; pasaport kontrol polisi pasaportunuzdaki İsrail giriş çıkış kaşenizi görebilir ve sizi sınır dışı edebilir. Böyle bir yetkisi mevcuttur. Genel olarak bu yetkilerini pek kullanmasalar da bu tarz bir durumla karşılaşılmaması için vize başvurusunda bulunmadan önce, İsrail giriş çıkış kaşenizin mevcut olduğu pasaportunuzu yenilemenizi tavsiye ederiz.

Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar Dubai vizesi alabilirler mi?

Afganistan, Filistin, Irak, Lübnan, Suriye, Tunus, Yemen ülkelerinin vatandaşlarının başvurusu www.dubaivizesi.com.tr üzerinden yapılmamaktadır. Bu ülkelerin vatandaşları haricindeki diğer ülkelerin vatandaşları, Türkiye’de ikamet etmesi veya çalışması koşuluyla Dubai Vizesi alabilirler. Bu kişilerin Türkiye’de en az 8 ay geçerli ikamet tezkerelerinin olması mecburidir. Türkiye’de ikamet tezkerelerinin tüm sayfalarının RENKLİ, Pasaportun ana sayfasının RENKLİ, biyometrik veya vesikalık fotoğrafın arka fonu BEYAZ ve fotoğrafın kendisinin RENKLİ olarak gönderilmesi durumunda başvuru işlemleri yapılabilecektir.

Dubai’den geçen bir Cruise Gemi turuna katılacağım. Vize almam gerekir mi?

Evet. Dubai’ye giriş yapabilmeniz için Birleşik Arap Emirlikleri 30 Günlük Çok Girişli vizeye sahip olmanız gereklidir.