Dubai Çalışma Vizesi

Birleşik Arap Emirlikleri / Dubai’ye çalışmak için seyahat edecek kişiler bu sayfa üzerinden Dubai Çalışma Vizesi hakkında bilgi sahibi olabilirler.

calisma-vizesi-basvurusu-yapmak

Dubai Çalışma Vizesi Nedir?

Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan herhangi bir işyerinde çalışmak amaçlı seyahat eden kişilerin başvurduğu vize türüdür. Bu kişilere bir oturum vizesi verilmektedir.

Çalışma Vizesi İşlem Süresi Kaç Gündür?

Bir çalışma vizesi başvurusu resmi yetkililer tarafından güvenlik incelemesine alındığı andan itibaren ortalama 1 (Bir) Hafta içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

Çalışma Vizesi Süresi ve Ücreti Ne Kadardır?

Çalışma vizesi süreleri başvuru sahibinin durumuna göre belirlenmekte olup, ilk etapta en az 6 Aylık, en fazla 1 Yıllık olarak düzenlenmektedir. Başvuru ücreti işlemler tamamlandıktan sonra, onaylanan vize süresine göre ödenmekte olup, 6 aylık onaylanan vizelerde 6 aylık vize ücreti, 1 yıllık onaylanan vizelerde 1 yıllık vize ücreti talep edilir. Bu ücretin başvuru onayını takip eden 15 iş günü içerisinde yatırılması gereklidir.

UYARI

Seyahat amacı Turistik, Ticari veya Ziyaret maksatlı olmasına rağmen Oturum & Çalışma & Eğitim amaçlı verilen vizelerinden herhangi birine başvuran veya bu vizelerin herhangi biriyle ülkeye giriş yapan kişiler, gerekli Resmi Oturum işlemlerini havalimanı girişinde derhal başlatmak zorundadırlar. Aksi hâlde; hatalı olarak başvurmuş oldukları Oturum vizeleri iptal edilmekle birlikte, bu kişiler zorla ülke dışına çıkartılır ve bir daha Birleşik Arap Emirlikleri'ne hiçbir şekilde giriş yapamazlar.
Özetle; Turistik, Ticari, Fuar veya Ziyaret amacıyla seyahat edecek olan kişilerin mutlaka Genel Amaçlı Vize'ye başvuru yapmaları gerekmektedir.

Bu uyarıyı okuyup anladıysanız Dubai Çalışma Vizesi Başvurusunda bulunmak için aşağıdaki butona tıklayarak başvuru formuna ilerleyebilirsiniz.

Dubai Çalışma Vizesi Başvurusu