Birleşik Arap Emirlikleri – Dubai Vizesi Hizmet Sözleşmesi

TARAFLAR:

BAŞVURU MERKEZİ :

Küçükbakkalköy Mh. Dudullu Cd. No: 23-25 Brandium Residence R4 Blok D: 16 / P.K: 34750 / Ataşehir / İSTANBUL adresinde faaliyet gösteren, İstanbul – Kozyatağı Vergi Dairesine 6120720506 vergi numarası ile kayıtlı bulunan; Mark Turizm İnşaat Gıda Danışmanlık ve Organizasyon Ticaret Limited Şirketi’ni ve şirkete ait olan www.dubaivizesi.com.tr internet sitesi web adresini ifade eder.

BAŞVURU SAHİBİ :

Başvuru Merkezine ait olan internet sitesi aracılığıyla veya başvuru merkezini telefon yoluyla arayarak; kendisi adına vize başvurusunda bulunan kişi/kişileri ya da yakını tarafından kendi adına vize başvurusunda bulunulan diğer kişi/kişileri ifade eder.

TANIMLAR ve KISALTMALAR:

T.C. :

TÜRKİYE CUMHURİYETİ ‘ni ifade eder.

B.A.E. :

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ ‘ni ifade eder.

D.N.R.D. :

Birleşik Arap Emirlikleri – İkamet ve Yabancılar İşleri Genel Müdürlüğü’nü ifade eder.

VİZE BAŞVURUSU :

Birleşik Arap Emirlikleri hükümeti tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına uygulanan vize rejimine göre; Başvuru Sahibi tarafından, aşağıdaki vize türlerinden herhangi birisine başvuru yapılması eylemini ifade eder.

Başvuru Yapılabilecek Vize Türleri :

 • 30 Günlük – Tek Girişli
 • 30 Günlük – Çok Girişli
 • 90 Günlük – Tek Girişli
 • 90 Günlük – Çok Girişli

Sürelerine ve giriş seçeneklerine sahip olan; Başvuru Sahibinin B.A.E. üzerindeki herhangi bir havalimanından B.A.E.’ye giriş yapabileceği vize türlerini ifade eder.

VİZE AKTİFLİK SÜRESİ :

Başvuru Sahibinin Vize Başvurusunun onaylandığı ve vizesinin düzenlendiği günden itibaren (onaylandığı gün de dahil olmak üzere) en fazla 58 günlük süre içerisinde Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş yapabileceğini, bu süre içerisinde giriş yapmaması durumunda vizesinin geçersiz olacağını belirten süredir.

VİZE GEÇERLİLİK SÜRESİ :

Başvuru Sahibinin Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş yaptığı ilk andan itibaren, onaylanan vizesinin türüne ve süresine göre, Birleşik Arap Emirlikleri’nde kalabileceği maksimum süreyi belirtir. Bu süre;

 • 30 günlük vizelerde 29 gün
 • 90 günlük vizelerde 89 gün

Olarak hesaplanmaktadır.

BAŞVURU ÜCRETİ :

Vize Başvurusunda bulunan veya bulunacak olan Başvuru Sahibinin Başvuru Merkezine Banka Transferi (Havale / EFT) veya Kredi Kartı ile PayTR Sanal Pos’u üzerinden online olarak ödediği veya ödeyeceği ücretler toplamını ifade eder. Başvuru Ücreti içerisinde;

 • Başvuru Harcı (% 0 KDV)
 • İnceleme Ücreti (% 0 KDV)
 • Online Hizmet Bedeli (% 18 KDV)

Olmak üzere 3 (üç) ayrı ücret bulunmaktadır.

Başvuru Harcı :

Başvuru Merkezi tarafından Birleşik Arap Emirlikleri diplomatik haklarına sahip acenteye yapılan veya yapılacak olan ve aynı zamanda T.C. Katma Değer Vergi Kanunu (K.D.V.K.)’nun 15. Maddesine istinaden KDV’den muaf tutulan ödemeyi ifade eder.

İnceleme Ücreti :

Başvuru Merkezi tarafından Birleşik Arap Emirlikleri diplomatik haklarına sahip acenteye yapılan veya yapılacak olan ve aynı zamanda T.C. Katma Değer Vergi Kanunu (K.D.V.K.)’nun 15. Maddesine istinaden KDV’den muaf tutulan ödemeyi ifade eder.

Online Hizmet Bedeli :

Başvuru Sahibinin gerçekleştirmiş olduğu vize başvurusu için Başvuru Merkezi tarafından alınan veya alınacak olan online hizmet bedelini ifade eder.

EKSPRES SONUÇLANDIRMA TALEPLERİNE DAİR ÜCRETLER :

Vize Başvurusunu Ekspres Sonuçlandırma Talebi ile birlikte gerçekleştiren veya mevcut vize başvurusu için daha sonradan Ekspres Sonuçlandırma Talebi gerçekleştiren Başvuru Sahibinin Başvuru Merkezine Banka Transferi (Havale / EFT) veya Kredi Kartı ile PayTR Sanal Pos’u üzerinden online olarak ödediği veya ödeyeceği ücretler toplamını ifade eder. Ekspres Sonuçlandırma Talebi ücretlerinin içerisinde;

 • Ekspres Başvuru Ücreti (% 0 KDV) veya Ekspres Başvuru Sonuçlandırma Bedeli (% 0 KDV)
 • Ekspres İşlem Bedeli (% 0 KDV) veya Ekspres İnceleme Bedeli (% 0 KDV)
 • Ekspres İşlem Online Hizmet Bedeli (% 18 KDV) veya Ekspres Sonuçlandırma Talebi İletme Hizmeti Bedeli (%18 KDV)

Olmak üzere 3 (üç) ayrı ücret bulunmaktadır.

Ekspres Başvuru Ücreti ve Ekspres Başvuru Sonuçlandırma Bedeli :

Başvuru Merkezi tarafından Birleşik Arap Emirlikleri diplomatik haklarına sahip acenteye yapılan veya yapılacak olan ve aynı zamanda T.C. Katma Değer Vergi Kanunu (K.D.V.K.)’nun 15. Maddesine istinaden KDV’den muaf tutulan ödemeyi ifade eder.

Ekspres İşlem Bedeli ve Ekspres İnceleme Bedeli :

Başvuru Merkezi tarafından Birleşik Arap Emirlikleri diplomatik haklarına sahip acenteye yapılan veya yapılacak olan ve aynı zamanda T.C. Katma Değer Vergi Kanunu (K.D.V.K.)’nun 15. Maddesine istinaden KDV’den muaf tutulan ödemeyi ifade eder.

Ekspres İşlem Online Hizmet Bedeli ve Ekspres Sonuçlandırma Talebi İletme Hizmeti Bedeli :

Başvuru Sahibinin gerçekleştirmiş olduğu vize başvurusu için Başvuru Merkezi tarafından alınan veya alınacak olan online hizmet bedelini ifade eder.

DEĞERLENDİRME SÜRECİ :

Başvuru Sahibinin gerçekleştirmiş olduğu Vize Başvurusunun, Başvuru Merkezi tarafından incelendiği süreci ifade eder.

GÜVENLİK KONTROLÜ AŞAMASI :

Başvuru Sahibinin gerçekleştirmiş olduğu Vize Başvurusunun, Başvuru Merkezi tarafından incelendiğini ve B.A.E. yetkili vize departmanına iletildiği süreci ifade eder.

BAŞVURUNUN ONAYLANMASI :

Başvuru Sahibinin gerçekleştirmiş olduğu Vize Başvurusunun, B.A.E. yetkili vize departmanı D.N.R.D. tarafından onaylandığı süreci ve Başvuru Sahibinin vizesinin hazır olduğunu ifade eder.

BAŞVURUNUN REDDEDİLMESİ :

Başvuru Sahibinin gerçekleştirmiş olduğu Vize Başvurusunun, B.A.E. yetkili vize departmanı D.N.R.D. tarafından reddedildiği süreci ve Başvuru Sahibinin Vize Başvurusunun onaylanmadığını ifade eder.

BAŞVURUNUN UYGUN BULUNMAMASI :

Başvuru Sahibinin gerçekleştirmiş olduğu Vize Başvurusunun, Başvuru Merkezi tarafından uygun bulunmadığı süreci ve Başvuru Sahibi tarafından Başvuru Merkezine ödenen herhangi bir Başvuru Ücreti var ise; bu ücretin Başvuru Sahibine iade edileceğini ifade eder.

TEMİNAT TALEP EDİLMESİ :

Bazı durumlarda, Başvuru Sahibinin gerçekleştirmiş olduğu Vize Başvurusunun işlemlerinin devam ettirilebilmesi için Başvuru Sahibi tarafından Başvuru Merkezine ait banka hesaplarına yatırılması talep edilebilecek olan 3.500 USD (Üç Bin Amerikan Doları) tutarındaki miktarın güncel Türk Lirası karşılığı olan “Birleşik Arap Emirlikleri’ni vize süresi içerisinde terk etme teminatı” ücretini ifade eder. Bu ücret; Başvuru Sahibinin, Birleşik Arap Emirlikleri’ni vize süresi içerisinde terk etmesi ve çıkışın teyit edilmesiyle birlikte, Başvuru Sahibine derhal iade edilir. (Bu ücretin Başvuru Merkezi tarafından talep edilmesi durumunda; Başvuru Sahibinin, Vize Başvurusundan vazgeçme hakkı vardır. Bu durumda Başvuru Ücreti, Başvuru Sahibine aynı şekilde ve tamamen iade edilir. Ancak bu ücretin, Birleşik Arap Emirlikleri resmi makamları tarafından talep edilmesi hâlinde; Başvuru Sahibi Vize Başvurusundan vazgeçerse, Başvuru Ücreti hiçbir şekilde iade edilmeyecektir.)

ŞARTLAR VE KOŞULLAR

 1. Başvuru Sahibinin yapmış olduğu Vize Başvurusunun onaylanması veya reddedilmesi konusundaki tek karar yetkisi D.N.R.D.’ye aittir. Bir vizenin düzenlenmesi işlemi; D.N.R.D. tarafından belirlenen / düzeltilen veya değiştirilebilecek olan kurallara ve D.N.R.D.’nin tabi olduğu B.A.E. yasalarına bağlı olarak yürütülmektedir. D.N.R.D. tarafından Reddedilen bir Vize Başvurusu için Başvuru Merkezi hiçbir şekilde sorumlu değildir ve Başvuru Sahibi tarafından hiçbir hak ileri sürülemez.
 2. Başvuru Sahibi, Vize Başvuru Formunda gerekli olan tüm alanları hatasız olarak doldurmak ve gerekli olan tüm belgeleri eksiksiz olarak yüklemekle mükelleftir. Eksik veya hatalı olarak doldurulan bilgilerin / gönderilen belgelerin, vize başvuru sürecini uzatabilmesi sebebiyle oluşacak zarardan tamamen Başvuru Sahibi sorumludur ve Başvuru Merkezi bu konuda hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir.
 3. Bir Vize Başvurusunun Değerlendirmeye Alınabilmesi için Başvuru Sahibi tarafından gerekli olan Başvuru Ücretinin ödenmiş olması gerekmektedir. Online olarak gerçekleştirilen ödemelerde başvuru ilk mesai saatinde derhal değerlendirmeye alınmaktadır. Banka Transferi (Havale / EFT) yöntemi ile gerçekleştirilmek istenen ödemelerde ise; Başvuru Ücreti, Başvuru Merkezine ait olan banka hesaplarına “Dekont açıklamasına başvuru numarası yazılmak suretiyle” intikal ettiği andan itibaren ilk mesai saatinde işleme alınmaktadır. Bu konuda Başvuru Sahibi kaynaklı herhangi bir gecikmenin veya dekont açıklama kısmına başvuru numarasının yazılmamasının yol açabileceği zaman kaybından ötürü oluşabilecek zararlardan Başvuru Merkezi sorumlu tutulamayacaktır.
 4. Başvuru Merkezi, vize başvurusuyla ilgili olarak, gerek görmesi hâlinde Başvuru Sahibinden Ek Bilgi ve/veya Ek Belge talep etme hakkına sahiptir. Başvuru Sahibi kendisinden talep edilebilecek olan bu Ek Bilgi ve/veya Ek Belgeleri Başvuru Merkezine belirtilen süre içerisinde ulaştırmakla mükelleftir. Başvuru Merkezi tarafından talep edilebilecek Ek Bilgi ve/veya Ek Belgelerin Başvuru Sahibi tarafından Başvuru Merkezine süresi içerisinde iletilmemesi sebebiyle oluşacak zararlardan tamamen Başvuru Sahibi sorumludur ve Başvuru Merkezi bu konuda hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir.
 5. Başvuru Merkezi herhangi bir neden belirtmeksizin Başvuru Sahibinin yapmış olduğu Vize Başvurusunu uygun bulmayarak Başvuru Sahibinin başvuru için ödemiş olduğu Başvuru Ücretini aynı şekilde iade etmek şartıyla başvuruyu iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumda yaşanabilecek herhangi bir gecikmeden veya zarardan dolayı Başvuru Merkezi hiçbir şekilde sorumlu tutulamayacaktır.
 6. Onaylanan bir vize ile Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş yapan Başvuru Sahibi, Birleşik Arap Emirlikleri’ni vize süresi içerisinde terk etmek zorundadır. Eğer Başvuru Sahibi B.A.E.’yi vize süresi içerisinde terk etmez ise; D.N.R.D. tarafından 3.500 USD (Üç Bin Beşyüz Amerikan Doları) ve çıkışın geciktiği her gün, gün başına 150 USD (Yüz Elli Amerikan Doları) para cezasına çarptırılacaktır. Bu ceza Birleşik Arap Emirlikleri yetkilileri tarafından Başvuru Sahibinden anında tahsil edilecek veya Başvuru Merkezi’ne rücu edilecektir. Bu durumda; Başvuru Merkezi kendisine rücu edilebilecek olan bu cezadan hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır ve kendisine rücu eden bu cezayı Başvuru Sahibine rücu edecektir. Başvuru Sahibi bu durumun bilincindedir ve Vize İhlâli yapması durumunda rücu edecek bu cezayı Birleşik Arap Emirlikleri yetkililerine veya Başvuru Merkezine peşin ve tek seferde ödemeyi kabul eder.
 7. Waitlist tabanlı bir uçak bileti ile seyahat edecek olanlar; teyit edilemeyen bir koltuk olabileceğinden dolayı, Vize Süreleri içerisinde Birleşik Arap Emirlikleri’nden ayrılamama, fazla kalma gibi bir durum oluşabileceğini ve bu sebeple D.N.R.D. tarafından verilebilecek tüm para cezalarını, yasal yaptırımları kabul eder. Başvuru Merkezinin bu konuda hiçbir sorumluluğu olmayıp tüm sorumluluk Başvuru Sahibine aittir.
 8. Başvuru Merkezi herhangi bir neden belirtmeksizin Başvuru Sahibinin yapmış olduğu Vize Başvurusunun gerekli olan işlemlerini gerçekleştirebilmek için Başvuru Sahibinden 3.500 USD (Üç Bin Beşyüz Amerikan Doları) tutarında “Birleşik Arap Emirlikleri’ni Vize Süresi İçerisinde Terk Etme Teminatı” talep etme hakkını saklı tutar. Eğer Başvuru Sahibi Vize Başvurusuna Başvuru Merkezi aracılığıyla devam etmek istiyorsa, bu ücreti, detayları E-Posta ile belirtilen süre içerisinde ve Başvuru Merkezine ait olan USD hesabına yatırmakla mükelleftir. Ancak Başvuru Sahibi kendisinden talep edilen bu Teminat Ücretini ödemek istemezse, başvurusundan derhal vazgeçebilir. Bu şartlar altında Başvuru Sahibi tarafından vazgeçilen bir Vize Başvurusu için ödenmiş olan Başvuru Ücreti aynı şekilde ve eksiksiz olarak Başvuru Sahibine derhal geri iade edilir.
 9. Başvuru Sahibinin onaylanan vizesi ile seyahat edebilmesi için kendi adına düzenlenmiş bir uçak bileti olması gereklidir. (Cruise vize ile yapılan seyahatlerde Cruise seyahat bileti olması gereklidir.) Başvuru Sahibinin kendi kontrolü dışında oluşan bir sebepten dolayı uçağa / gemiye binememesi, uçaktan / gemiden inememesi, uçuşun / gemi kalkışının gecikmesi yahut uçuşun / gemi seyahatinin iptal edilmesi sebebiyle oluşacak zararların tamamından Başvuru Sahibi sorumludur. Bu konuda Başvuru Merkezinden herhangi bir hak talep edilemez.
 10. Başvuru Merkezi yalnızca, Başvuru Sahibi tarafından yapılan Vize Başvurularını başvuru formunda belirtilen bilgiler ve yüklenen belgeler eşliğinde yetkili makamlara iletmekle mükelleftir. Bu bilgilerin doğruluğu veya gerçekliği konusunda Başvuru Merkezinin hiçbir sorumluluğu bulunmamakta olup, Başvuru Sahibi tarafından eksik, hatalı veya gerçeğe aykırı olarak iletilen bilgi ve/veya belgeler ile yapılan Vize Başvurusunun sorumluluğu tamamen Başvuru Sahibindedir.
 11. Başvuru Sahibinin yapmış olduğu Vize Başvurusunun onaylanması akabinde vizenin düzenlenmiş olması, Başvuru Sahibine B.A.E.’ye kesin giriş hakkı vermemektedir. Başvuru Sahibinin B.A.E.’ye girişi, havalimanındaki D.N.R.D. memurunun (Polis) ihtiyatındadır. Başvuru Sahibinin Vize Başvurusunun onaylanmasına ve vizesinin düzenlenmesine rağmen B.A.E.’ye giriş yapmaya çalıştığı hâlde girememesi durumunda Başvuru Merkezinin hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 12. Başvuru Sahibinin gerçekleştirmiş olduğu vize başvurusu, Birleşik Arap Emirlikleri Resmi Yetkilileri tarafından onaylanmış olsa bile, düzenlenen vizeye ait PDF dosyası, bazı durumlarda oluşabilecek teknik sorunlardan ötürü D.N.R.D. sisteminden indirilemeyebilir. Bundan dolayı; Başvuru Sahibinin onaylanmış E-Vize’si, sistemdeki teknik aksaklıklar giderilinceye kadar başvuru sahibine gönderilemeyebilir. Bu sorundan kaynaklı olarak yaşanabilecek gecikmelerden Başvuru Merkezi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 13. Başvuru Sahibinin gerçeğe aykırı veya üzerinde tahrifat yapılmış belgeler ile Vize Başvurusunda bulunması hâlinde; belgeler üzerinde sahtecilik yapıldığının anlaşılması durumunda, tüm log kayıtları ile birlikte (Ip adresi, Mac ID numarası gibi), T.C. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na Başvuru Merkezi tarafından suç duyurusunda bulunulacaktır. Başvuru Sahibi bu durumun bilincinde olduğunu ve T.C. yasalarına aykırı davranmayacağını peşinen kabul eder.
 14. Tüm vize işlemlerinde; T.C. ve B.A.E. yasaları ve hükümet kuralları geçerlidir. Bu yasalarda veya hükümet uygulamalarında herhangi bir değişiklik yapılması durumunda vize işlemlerinin geçersiz sayılması hâlinde; Başvuru Merkezinin hiçbir sorumluluğu bulunmayacak olup, Başvuru Sahibi tarafından Başvuru Merkezi aleyhinde hiçbir şekilde tazminat talebi ileri sürülemez.
 15. Düzenlenen vize yalnızca Başvuru Sahibine özeldir. Başka bir kişiye aktarılamaz veya aktarılması talep edilemez.
 16. Tüm faturalama işlemleri; E-Fatura mükellefi olan Başvuru Sahibi Firmalar / Şirketler için E-Fatura olarak düzenlenecek ve E-Fatura sistemi üzerinden gönderilecektir. E-Fatura mükellefi olmayan Başvuru Sahibi Şahıslar / Firmalar / Şirketler için ise E-Arşiv Fatura olarak düzenlenecektir. E-Arşiv Faturalar; Başvuru Sahibinin, Başvuru Merkezine ait www.dubaivizesi.com.tr web sitesindeki Başvuru Formunda, “Başvuru Bildirimleri” alt başlığı altında yer alan “Vizenizin ve Faturanızın Gönderileceği E-Posta Adresi” kutucuğuna yazılmış olan E-Posta adresine gönderilecektir. E-Posta adresinin yanlış yazılmasından dolayı E-Arşiv Faturasının ulaşmaması hâlinde tüm sorumluluk Başvuru Sahibine aittir. Bu durumda Başvuru Sahibi, Başvuru Merkeziyle iletişime geçerek E-Arşiv Faturasını tekrar talep edebilir. Bununla birlikte; Başvuru Sahibi tarafından, faturanın basılı olarak gönderilmesi talebi anlamsız kalacağından, başvuru sahibine herhangi bir basılı fatura gönderilmeyecek / postalanmayacaktır. Başvuru Sahibi, dilerse; E-Posta adresine gönderilecek olan E-Arşiv faturasının yazıcıdan çıktısını kendisi alabilir.
 17. Faturalama işlemleri ödemenin tahsil edildiği an değil, Vize Başvurusu İşlemlerinin tamamlandığı an gerçekleştirilmektedir. Bu konudaki inisiyatif yalnızca Başvuru Merkezine aittir ve değişiklik gösterebilir.
 18. Tüm vize başvuruları Amerikan Doları para birimi esas alınarak gerçekleştirildiğinden, bir vize başvurusunun başvuru sahibi tarafından yapıldığı andan, başvuru merkezinin başvuruyu işleme aldığı ana kadar geçen zaman zarfı içerisinde, döviz kurlarındaki volatilite (aşırı oynaklık) gerekçesiyle başvuru merkezinin başvuruyu iptal etme veya oluşan kur farkını başvuru sahibine yansıtma hakkı saklıdır.
 19. Ekspres sonuçlandırma talepleri; bir vize başvurusunun neticesinin Ekspres olarak elde edilmesi talepleridir. Ekspres sonuçlandırma talepleri, Birleşik Arap Emirlikleri Yabancılar ve İkamet Genel Müdürlüğü (D.N.R.D.)’nin mesai saatleri içerisinde olmak koşuluyla 2 ile 10 saat içerisinde herhangi bir zamanda sonuçlandırılabilir. D.N.R.D.’nin Mesai saati bitimine yakın bir saatte gerçekleştirilen Ekspres Sonuçlandırma Taleplerinin sonucu ertesi iş gününe sarkabilir. Birleşik Arap Emirlikleri’nde Cuma ve Cumartesi günleri Resmi Tatil günleridir. Bu günlerde yapılan veya işlem süresi bu günlere sarkabilecek Ekspres Sonuçlandırma Talepleri; “D.N.R.D.’nin nöbetçi memur bulundurması durumunda” Resmi Tatil olsa bile Cuma ve Cumartesi günleri sonuçlandırılabilir veya takip eden ilk iş günü sonuçlandırılır. Bu durum tamamen D.N.R.D.’nin nöbetçi memur bulundurup bulundurmamasıyla ilgilidir. Genel olarak Resmi Tatil günlerinde dahi vize başvurularına ait sonuçlandırma işlemleri nöbetçi memurlar tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Ancak Resmi Tatil günlerinde D.N.R.D’nin nöbetçi memur çalıştıracağı konusunda Resmi Yetkililer tarafından garanti verilmemektedir. Normal şartlar altında OLUMLU olarak neticelenecek bir vize başvurusu, Ekspres Sonuçlandırma Talebi ile birlikte Ekspres olarak OLUMLU sonuçlandırılır. Aynı şekilde, Normal şartlar altında OLUMSUZ olarak neticelenecek bir vize başvurusu da Ekspres Sonuçlandırma Talebi ile birlikte Ekspres olarak OLUMSUZ sonuçlandırılır. Kısacası; Ekspres Sonuçlandırma Talebi yalnızca VİZE BAŞVURUNUZUN SONUCUNU Ekspres olarak elde etme talebidir. Bir vize başvurusunun Resmi Yetkililer tarafından onaylanıp onaylanmayacağı konusundaki yegâne takdir yetkisi yalnızca D.N.R.D.’ye aittir. Ekspres sonuçlandırma taleplerinde de mevcut vize başvurusuna ait genel kurallar ile işbu sözleşmede yer alan tüm kurallar geçerlidir. Resmi Yetkililer tarafından OLUMSUZ olarak değerlendirilen başvurular için; başvuru ücreti veya Ekspres Sonuçlandırma Talebi ücreti hiçbir şekilde iade edilmemektedir.
 20. Başvuru sahibinin geçerli bir B.A.E. vizesinin olması veya hâlâ Resmi Yetkililer tarafından incelenmekte olan, farklı bir yerden gerçekleştirilmiş B.A.E. vize başvurusunun olması durumunda; Başvuru Merkezi üzerinden gerçekleştirilen vize başvurusu Resmi Yetkililer tarafından Çoklu Başvuru gerekçesiyle reddedilir. Bu durumda Başvuru Sahibi tarafından ödenen başvuru ücreti hiçbir şekilde iade edilmez.
 21. Onaylanmış E-Vize’nin PDF dosyası, Başvuru Merkezine ait www.dubaivizesi.com.tr web sitesindeki Başvuru Formunda, “Başvuru Bildirimleri” alt başlığı altında yer alan “Vizenizin ve Faturanızın Gönderileceği E-Posta Adresi” kutucuğuna yazılmış olan E-Posta adresine gönderilecektir. E-Posta adresinin yanlış yazılmasından dolayı Başvuru Sahibinin onaylanmış vizesinin, Başvuru Sahibine ulaşmaması hâlinde tüm sorumluluk Başvuru Sahibine aittir. Bu durumda Başvuru Sahibi, Başvuru Merkeziyle iletişime geçerek E-Vize’sini tekrar talep edebilir. Bununla birlikte; Başvuru Sahibi tarafından, vizenin basılı olarak gönderilmesi talebi anlamsız kalacağından, başvuru sahibine herhangi bir basılı E-Vize gönderilmeyecek / postalanmayacaktır. Başvuru Sahibi, onaylanmış E-Vize’sinin çıktısını kendisi almakla yükümlüdür.

İPTAL ve İADE KOŞULLARI:

 1. Yukarıda belirtilen ilgili iade şartları haricinde; Başvuru Sahibinin ödemiş olduğu Başvuru Ücretinin herhangi bir şekilde iade edilmesi söz konusu değildir.
 2. Banka Transferi yöntemi ile yapılan iadelerde, İşlem Masrafı düşüldükten sonra kalan tutar iade edilir.
 3. Başvuru Sahibi tarafından online olarak (Banka Kartı, Kredi Kartı veya Ön Ödemeli Kart) ile ödenen başvuru ücreti, Ters İbraz (Chargeback) prosedürü ile bankalar aracılığıyla geri tahsil edilmeye ve ödeme işlemi tersine işletilmeye çalışılamaz. Başvuru Sahibi her ne şart altında olursa olsun, Vize Başvurusu onaylansın veya onaylanmasın, Vize Başvurusu için ödemiş olduğu Başvuru Ücretini herhangi bir şekilde geri talep etmeyeceğini peşinen kabul eder.
 4. Başvuru Sahibi, Başvuru Merkezi tarafından online olarak kart ödemesi tahsil etmek için kullanılan Sanal Pos çözümlerinin (Örneğin PayTR), yalnızca Başvuru Sahibine sunulan hizmetin ödemesini tahsil etmek için “aracı” olarak kullanıldığını, hizmeti veren kurumun bu ödeme aracıları olmadığını ve hizmeti veren kurumun yalnızca Başvuru Merkezi olduğunu anlar ve kabul eder.
 5. Başvuru Sahibi, her ne şart altında olursa olsun, ödeme aracısı olarak kullanılan Sanal Pos çözümlerini sunan aracı kuruluşlar tarafından online olarak tahsil edilen kart ödemelerine yönelik, kendi bankasına herhangi bir itiraz ileri sürmeyeceğini peşinen kabul eder.
 6. Başvuru Sahibi, Başvuru Ücreti ile ilgili olarak kendi bankasına iletilen bir Ters İbraz talebi olması hâlinde; verilen tüm hizmet detayları, kayıtları, hizmetin faturası, Başvuru Sahibine ait kimlik bilgileri, Ip adresi, konum bilgisi ve diğer çeşitli bilgiler eşliğinde Başvuru Merkezi tarafından T.C. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulacağını, Başvuru Sahibinin kart ile ödemiş olduğu Başvuru Ücretinin bankalar aracılığıyla geri tahsil edilmesi durumunda ise; Başvuru Merkezi aleyhinde oluşan zarar için ayrıca Başvuru Merkezi tarafından T.C. İstanbul Mahkemelerine ve İcra Dairelerine Başvuru Sahibi aleyhinde resmi olarak dava açılacağını peşinen kabul eder.
 7. Değerlendirme Sürecindeki bir Vize Başvurusundan vazgeçilmesi durumunda; Başvuru Merkezi tarafından tahsil edilen İnceleme Ücretleri hiçbir şekilde iade edilmeyecektir. İnceleme Ücretleri dışında kalan diğer ücretler, Başvuru Sahibinin ödeme yöntemi ile aynı şekilde geri iade edilecektir. Güvenlik Kontrolü aşamasındaki başvurudan vazgeçilmesi hâlinde ise; hiçbir ücret iade edilmez.

NOT : Vize süresinin dolmasına karşın, yolcunun Birleşik Arap Emirlikleri’nden çıkış yapmaması durumunda; yolcu, Birleşik Arap Emirlikleri Vatandaşlık ve Göçmen Bürosu tarafından 3.500 USD (Üç Bin Beşyüz Amerikan Doları) cezaya tabi tutulmakla birlikte, çıkışın geciktiği her gün; gün başına 150 USD (Yüz Elli Amerikan Doları) ekstra ceza rücu edecek olup, rücu eden bu ceza; yolcudan, Mark Turizm İnşaat Gıda Danışmanlık ve Organizasyon Ticaret Limited Şirketi tarafından peşin ve tek seferde veya Birleşik Arap Emirlikleri yetkili makamları tarafından tahsil edilecektir. Bununla birlikte Birleşik Arap Emirlikleri Vatandaşlık ve Göçmen Bürosu tarafından yolcudan tahsil edilebilecek olan her türlü ceza, vergi, harç ve benzeri hiçbir ödemeden Mark Turizm İnşaat Gıda Danışmanlık ve Organizasyon Ticaret Limited Şirketi sorumlu olmayacaktır. Başvuru Sahibi bu durumun bilincinde olduğunu ve başvurusunu bu şartlar altında yaptığını kabul ve beyan eder.

İşbu sözleşme Toplam 21 + 7 = 28 (Yirmi Sekiz) maddeden ve yukarıdaki nottan ibaret olup, taraflarca okunup imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma; Vize Başvurusunun Başvuru Merkezine ait www.dubaivizesi.com.tr web sitesi üzerinden internet ortamında online form doldurularak gerçekleştirilip, Ödeme sayfasındaki “Başvuru Koşul ve Şartlarını okudum, Kabul ediyorum” kutucuğunun işaretlenmesiyle birlikte tamamlanmış olur.) Bu kutucuk işaretlenmeden Başvuru Merkezinin sistemi üzerinden hiçbir başvuru yapılamamaktadır.

Başvuru Merkezi gerek gördüğü takdirde işbu sözleşmeye yeni maddeler, başlıklar, alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir, mevcut sözleşmede sınırsız değişiklik yapabilir. Başvuru Sahibi yukarıdaki şartlar ile birlikte yapılabilecek her türlü değişikliği önceden ve peşinen kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.