Birleşik Arap Emirlikleri - Dubai Vizesi Başvurusu Nasıl Yap

Dubai Vizesi Başvuru işlemleri

Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmakla beraber Bordo (Umumi) Pasaport sahipleri, Birleşik Arap Emirlikleri’ne (Dubai, Abu Dabi, Acman, Füceyre, Resü’l-Hayme, Sharjah veya Ummül-Kayveyn Emirliklerinden herhangi birisine) seyahat etmek isteyen kişilerin geçerli bir Dubai Vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Dubai Vize çeşitleri ihtiyaca göre farklılık göstermekte olup, gerekli bilgilere Dubai Vize Türleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Örnek Dubai Vizesi - Birleşik Arap Emirlikleri Vize Örneği

Dubai Vizesi nedir?

Dubai vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin Dubai Konsolosluğuna gitmeden Başvuru Merkezimiz üzerinden dolduracakları online form akabinde vize ücretini ödemeleriyle beraber gerçekleştirilecek işlemler doğrultusunda elektronik ortamda Dubai Göçmenlik Ofisi tarafından online olarak düzenlenen ve başvuru sahibinin E-Posta adresine PDF formatında gönderilen elektronik vizeye Birleşik Arap Emirlikleri – Dubai Vizesi denir.

Dubai Vizesi nasıl alınır?

Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) Vizesi, Dubai Vize Başvurusu adresinden online form doldurmak suretiyle yapılmaktadır. Açılacak olan sayfadaki form üzerinden, ihtiyacınıza uygun vize türünü ve vize süresini seçerek işleminize devam etmelisiniz.

Vize Başvurusu öncesi bilmem gerekenler nelerdir?

Dubai vize işlemlerinizi gerçekleştirmeden önce bilmeniz gereken şeyler hakkında Dubai Vizesi Başvurusu Öncesi Bilinmesi Gerekenler sayfamızı ziyaret edebilir, aynı zamanda Dubai Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular sayfamıza da göz atarak olası işlemler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

dubai vizesi için gerekli evraklar - T.C. pasaport örneğidubai vizesi için gerekli evraklar - vesikalık biyometrik resim fotoğraf örneğidubai vizesi için gerekli evraklar - T.C. nüfus cüzdanı önü örneğidubai vizesi için gerekli evraklar - T.C. nüfus cüzdanı arkası örneği

Dubai Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

Dubai vize başvurusu için Pasaport, Vesikalık veya Biyometrik fotoğraf, T.C. Kimlik Belgeniz (ön ve arka tarafı) olmak üzere, gereken belgelerin detayları ve ne şekilde taranması (Scan edilmesi) gerektiği ya da cep telefonu ile ne şekilde fotoğrafının çekilmesi gerektiği hakkında daha detaylı bilgiye dubai vizesi için gerekli evraklar sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Not: Pasaportunuz yoksa ve Dubai Vizesi için pasaport çıkartacaksanız, Dubai Vizesi için Pasaport Başvurusu sayfamızı mutlaka inceleyiniz.

Dubai Vize Ücreti

Dubai vize ücretleri günlük USD (Amerikan Doları) kuru üzerinden sistem tarafından otomatik olarak Türk Lirası’na dönüştürülerek hesaplanmaktadır. Tüm ödemeler Türk Lirası olarak yapılmaktadır. Dubai vizesi başvuru formunuzu eksiksiz olarak doldurmanızdan sonra açılacak olan ödeme sayfasında, Dubai Vizesi Ücretinizi kredi kartınızla 256 bit SSL güvencesi ile online olarak peşin veya 12 taksite kadar ödeyebileceğiniz gibi, hesaplanan başvuru ücretinizi Banka Hesaplarımıza başvuru sahibinin isim soyisim bilgisi ve başvuru numaranızla (Örneğin: “Ayşe YILMAZ – 123456 – Vize başvuru ücreti“) şeklinde göndererek ödeme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Dubai Vize Ücreti Fiyat Aralığı Nedir?

3 çeşit Dubai Vize Türü mevcuttur. Vize türleri kendi içerisinde de çeşitlere sahiptir. Toplamda ise 6 çeşit Dubai Vizesi vardır. Fiyat aralığı ise 100 USD ile 716 USD arasında değişmektedir. En çok tercih edilen 30 günlük Tek Girişli Turistik vizenin ücreti 147 USD’dir.

Dubai Vizesi ne kadar sürede çıkar?

Başvuru ücretinizi ödemenizle beraber vize başvurunuz Dubai Vizesi İşlem Sürecine girmektedir. Bu süreç, başvuru sahibi ile ilgili bir güvenlik sorunu olmaması durumunda yaklaşık olarak 48 saat (2 Dubai İş Günü) içerisinde neticelenmektedir. Cuma ve Cumartesi günleri Birleşik Arap Emirlikleri’nde resmi tatil olduğu için hiçbir vize Cuma ve Cumartesi günleri onaylanmamaktadır.

Dubai Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Başvuru Merkezimizin sistemini kullanarak Bilgisayarınızdan veya Cep Telefonunuz / Tabletiniz üzerinden Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai) vize başvuru işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki ekran görüntülerinden Bilgisayar ortamında veya Cep Telefonu / Tablet ortamında nasıl vize başvurusu yapacağınız detaylı bir şekilde anlatılmaktadır.

Bilgisayar Aracılığıyla

Cep Telefonu / Tablet Aracılığıyla

Ekran görüntülerini kaydırarak ilerleyiniz.

mobilden dubai vizesi başvuru adımları ve dubai vize ücretini ödeme işlemi adım 1
Açılır menüye tıklayınız
mobilden dubai vizesi başvuru adımları ve dubai vize ücretini ödeme işlemi adım 2
"Başvuru Yap" butonuna tıklayınız.
mobilden dubai vizesi başvuru adımları ve dubai vize ücretini ödeme işlemi adım 5
"Başvuru formuna ilerle" butonuna basınız.
mobilden dubai vizesi başvuru adımları ve dubai vize ücretini ödeme işlemi adım 7
Örnek Belgeler
mobilden dubai vizesi başvuru adımları ve dubai vize ücretini ödeme işlemi adım 8
Telefondan çekilmiş Örnek Belgeler
mobilden dubai vizesi başvuru adımları ve dubai vize ücretini ödeme işlemi adım 9
Kişisel bilgiler bölümünü doldurunuz
mobilden dubai vizesi başvuru adımları ve dubai vize ücretini ödeme işlemi adım 11
İletişim bilgileri bölümünü doldurunuz.
mobilden dubai vizesi başvuru adımları ve dubai vize ücretini ödeme işlemi adım 14
Belgelerinizi yüklemeye devam ediniz.